Načítání

Zadejte hledaný text

Zahrada

Příprava bazénu na letní sezónu

Tak to vypadá, že jsme se konečně dočkali. Počasí, se kterým to letos vypadalo už opravdu všelijak, se snad pomaličku umoudřuje. Je to myšleno v tom smyslu, že svítí sluníčko a teploty překračují i 25 °C. Teď jen doufat, že nenastane extrém v podobě enormně dlouhého období sucha. Každopádně někteří z vás už možná začali s napouštěním bazénů. Ti ostatní už to jistojistě mají v plánu. Dnes si posvítíme na to, jak takový bazén vlastně správně připravit…. na letní sezónu.

Vše začíná už výběrem bazénu

Mnozí z vás už samozřejmě bazén mají. Někdo však má jeho pořízení teprve v plánu. Už zde totiž můžete hledat odpovědi na celou řadu otázek. Například ta, zdali vám bazén bude sloužit pouze k osvěžení, nebo si v něm budete chtít také kvalitně zaplavat? Čím větší model zvolíte, tím vyšší bude i samotná spotřeba vody. Někteří lidé rovněž chtějí bazén využívat celoročně, a tak musí investovat do dalšího příslušenství. Celá záležitost se vám tak může slušně prodražit. Proto si vše velmi dobře promyslete.

Boj s nečistotami

Aby voda po dobu celé sezóny zůstala čirá a čistá, tak musíte pořídit i nějakou tu filtraci (také chemii – ale o ní až později). Bez filtrace se z čiré a průzračné vody, jakou ve svém bazénu máte, stane velice brzy voda kalná a špinavá. Zaneřádit vodu vám mohou nejrůznější věci – prach, pyl, tráva, listí, hmyz, vlasy, apod. A je toho samozřejmě o poznání více. U malých a menších bazénů si v pohodě vystačíte s kartušovou filtrací. U těch větších už je dobré sáhnout po pískové filtraci. Čím lepší máte filtrační systém, tím méně budete potřebovat bazénové chemie.

Chemie

Rádi bychom vám řekli, že se bez ní v pohodě objedete. A možná, že už v dnešní době skutečně existují filtry a filtrační systémy, které vodu dokonale čistí a udržují. V zásadě se však dá říci, že se bez bazénové chemie neobejdete. Tato bazénová chemie totiž dokáže regulovat pH vody. Nebudeme zde rozebírat chemické složení vody, atd. V tomto směru nejsem žádní odborníci, a tak nechceme předstírat něco jiného. Je však nutné zopakovat, že čím lepší a účinnější máte filtraci, tím méně byste měli potřebovat bazénové chemie.

Zanechat komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *