Načítání

Zadejte hledaný text

Zahrada

Dřevěné, plechové či plastové zahradní domky: které jsou nejlepší?

Zahradní domky jsou stále častěji diskutovaným tématem, o které se zajímají nejen nadšení zahrádkáři, ale i majitelé rodinných domků s přilehlou zahradou. Udržujete-li totiž svůj pozemek v upraveném stavu, pak k tomuto účelu určitě potřebujete sekačku na trávu, nůžky na větve nebo třeba hrábě na listí. Řešíte-li otázku, kam všechny tyhle věci pohodlně a prakticky uložit, jsou zahradní domky naprosto ideální volbou.

Zahradní domky mohou být z různého materiálu

Podíváte-li se na současnou nabídku zahradních domků, tak velmi brzy přijdete na to, že jsou k dostání v mnoha provedeních. Největší rozdíl se bude určitě týkat použitého materiálu. Zde můžeme mluvit o třech nejčastějších typech: dřevěné zahradní domky, plechové zahradní domky a plastové zahradní domky. Tato trojice se hojně vyskytuje na trhu, liší se nejen cenou, ale třeba i velikostí. Otázkou je, který z materiálů je pro zahradní domky tou nejlepší volbou?

TIP: Hledáte nejlevnější zahradní domky? Na serveru Slewik.com naleznete přehled těch nejzajímavějších slevových nabídek ze sortimentu domků na zahradu.

Možná, že i vás napadla tahle otázka a nyní si lámete hlavu s tím, jestli je lepší investovat do dřeva, nebo se porozhlédnout po levnější alternativě, kterou v tomto případě nabízí jak plech, tak i plast. Společně si zmíníme jednotlivé materiály a řekneme si, co vám mohou a nemohou nabídnout.

Dřevěné domky jsou kvalitní, ale dražší

Jako první zmíníme početnou skupinu dřevěných zahradních domků. U těch počítejte s tím, že si připlatíte. Dřevo je kvalitní materiál, který toho hodně vydrží a může vám nabídnout jak vysokou odolnost, tak i dlouholetou životnost – a právě tomu odpovídá i cena zahradních domků vyrobených z tohoto materiálu. Ačkoliv se počáteční investice může jevit jako zbytečně vysoká, když si dáte dvě a dvě dohromady a zamyslíte se nad tím, že vám dřevěný domek může stát na zahradě třeba i několik let, pak dojdete k závěru, že se i přes vyšší investici dřevěný domek vyplatí.

Plech a plast jsou levnější, pozor ale na kvalitu

Mezi levnější alternativy patří plechové a plastové zahradní domky. Ty plechové se mohou pyšnit nízkou cenou. Zároveň se jedná o materiál, který dokáže odolat přírodním vlivům i venkovním podmínkám. Nevýhodou plechu je fakt, že se v horkých letních dnech hodně rozpálí. Pokud tedy máte v plánu, že zahradní domek budete využívat jako kutilskou dílnu, tak počítejte s tím, že se hodně zpotíte.

Nejlevnější a zároveň i nejméně kvalitní jsou plastové zahradní domky. Ty vás možná na první pohled okouzlí svou nízkou pořizovací cenou, která je bezesporu lákavá, pozor si ale dejte na kvalitu. O plastu je známo, že toho příliš mnoho nevydrží, není proto investicí na dlouhá léta.