Načítání

Zadejte hledaný text

Zahrada

Chyby, kterých se dopouští majitelé zahrad (trávníků)

Tento článek, jak už napovídá jeho samotný název, se bude věnovat zeleni, respektive chybám a omylům, kterých se dopouští majitelé trávníků. Myslím si, že každý známe někoho, kdo se dopouští alespoň některé z těchto chyb, zvláště pak v těchto horkých dnech. Ale o tom už se koneckonců přesvědčíte sami.

Pravidelné sekání

Nechceme tvrdit, že sekání není potřeba. Určitá pravidelnost by tam rozhodně měla být, jinak by vám totiž váš trávník mohl přerůst přes hlavu. Někteří lidé se ovšem domnívají, že je potřeba sekat každý den. To je samozřejmě chyba, protože toto nadměrné sekání má za následek hned několik věcí. Jednak připravujete hmyz o možné útočiště. Hmyz umí být bezesporu pořádně otravný, ale je opravdu důležitý, ačkoliv to tak možná nevypadá. Vezměte si jen takové včely, které létají z květiny na květinu a sbírají z nich pyl. Když je o tyto květiny připravíte, tak ten pyl zkrátka nemají kde brát. Při nadměrném sekání v horkých dnech navíc dojde k tomu, že krátký trávník začne rychle vysychat. A začnou se na něm tvořit žluté skvrny. Obnova trávníků pak je o poznání delší.

Nadměrné zalévání

Také zde platí, že méně je někdy více. Trávník byste měli zalévat, ale rozhodně byste to neměli přehánět. Udává se, že jeden metr čtvereční dokáže pojmout zhruba 5 litrů vody. Trávník se musí zalévat po celé ploše, vodu tedy nesmíte soustředit na jedno místo. V období jara až podzimu byste trávník měli zalévat alespoň 2x týdně.

Používání chemie

Jsou osoby, které dokáží sáhnout prakticky po čemkoliv, aby dosáhly toho, že jejich trávník bude na první pohled vypadat čistě. To znamená, že na zahradě nenaleznete rostliny, o nichž by se dalo mluvit jako o plevelu. Častokrát však sáhnout po takzvaných herbicidech na chemické bázi. Tyto látky však vašemu trávníku ve výsledku spíše uškodí. Dokáží totiž zahubit velkou část fauny, která váš trávník obhospodařuje, aniž byste o tom vůbec věděli. Proto je lepší používat přípravky na přírodní bázi, například kyselinu octovou.

Zanechat komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *