Načítání

Zadejte hledaný text

Rekonstrukce a bydlení

Výhody a nevýhody rozkládacího nábytku

Rozkládací postele a rozkládací pohovky, sedačky a válendy jsou oblíbeným a velmi vyhledávaným nábytkem mezi lidmi, kteří bydlí v garsonkách. Když totiž máte k dispozici byt o několika málo metrech čtverečních, tak není vůbec jednoduché z něj vybudovat vysněné bydlení. Není to snadné, ale je to možné. Nicméně je zapotřebí se uskromnit a naučit se dobře hospodařit s daným prostorem. A právě proto se rozkládací postele, sedačky a válendy těší takové oblibě.

Finanční úspora

Kromě místa dokáží ušetřit i značnou část finančních prostředků. Místo, abyste byli nuceni si pořizovat samostatnou sedačku a postel, tak máte obojí v jednom. Uspořené peníze tak můžete využít jiným způsobem, například k zakoupení dalšího vybavení domácnosti.

Manipulace s rozkládacím nábytkem

Co se týče manipulace, tak ta je velmi jednoduchá a s drobnou dávkou počáteční trpělivosti to zvládne opravdu každý. Už po několika málo pokusech lze například z jednolůžkové postele vytvořit dvojlůžko. Postačí vám k tomu několik málo vteřin, není to nijak fyzicky namáhavé a nemusíte být ani manuálně zruční, abyste to dokázali.

Popsali jsme si výhody tohoto specifického druhu nábytku, nyní se však pojďme společně podívat na některé nevýhody.

Koupě a skládání dohromady

Řekli jsme si, že manipulace nevyžaduje manuální zručnost. Totéž už se však nedá říci o tom, když si pořídíte třeba rozkládací postel a máte ji dát dohromady. Koneckonců i smontování klasické postele dá většině z nás opravdu zabrat a ne každý to zvládne bez něčí pomoci. V tomto případě je navíc nutné počítat s tím, že se musí sestavit posuvný rošt a také mechanismus, díky kterému to celé funguje.

Časová „neúspora“

Samozřejmě, že rozložení a složení tolik času nezabere, ale při časté manipulaci se vteřiny a minuty rychle nastřádají. A to je čas, který by se dal využít jinak, efektivněji, lépe.

Je dobré, když si před samotnou koupí vše pořádně promyslíte. Když si porovnáte všechny klady a zápory. Sami vidíte, že rozkládací nábytek vám dokáže ušetřit drahocenné místo a peníze, ale má také své nedostatky. Jsou to však spíše drobnosti, se kterými se lze relativně snadno vypořádat.