Načítání

Zadejte hledaný text

Rekonstrukce a bydlení

Jak se vypořádat s životem v garsonce?

V životě každého z nás nastane spousta situací, kdy musíme udělat nějaký ústupek. Pokud máte zkušenosti s životem v garsonce, tak nám jistě dáte za pravdu, že v takovém případě je zapotřebí podniknout celou řadu kompromisů.

Máte k dispozici pouhých pár metrů čtverečních, se kterými si musíte vystačit. Logicky se tak nemůžete spoléhat na to, že do garsonky vměstnáte pohovku do L, dvě křesla, konferenční stolek, jídelní stůl se čtyřmi židlemi, postel a k tomu tři skříně.

Jak se s tím vším tedy vypořádat? Co podniknout k tomu, aby se malý byt stal vysněným bydlením? A jakým způsobem se porvat se skutečností, že musíte předsíň, ložnici a obývací pokoj nacpat do jedné místnosti? Věříme, že na tyto otázky vám dokáží odpovědět následující řádky tohoto článku.

Volte stropní a nástěnné osvětlení

Nevýhodou stojacích lamp je skutečnost, že zabírají podlahovou plochu. To ve velkém množství případů nepředstavuje žádný problém. Nicméně v situaci, kdy je pro vás důležitý doslova každý milimetr místa, tak upřednostněte raději stropní a nástěnné osvětlení.

Dívejte se po nábytku s úložným prostorem

Zásluhou nábytku s úložným prostorem získáte další místo pro vaše věci. Na trhu nalezneme celou řadu pohovek, kancelářských stolů nebo konferenčních stolků, které kromě své základní funkce nabízejí rovněž úložný prostor. Díky tomu nebudete potřebovat takové množství regálů a skříní, které zabírají další podlahovou plochu.

Rozkládací pohovka vyřeší nejeden problém

Rozkládací pohovka vám dokáže ušetřit spoustu místa a také nemalé množství finančních prostředků. Přes den ji využíváte k sezení a koukáte z ní třeba na televizi. Večer z pohovky „vykouzlíte“ postel, na které se pohodlně a dorůžova vyspíte. Když se navíc vrátíme k předchozímu bodu, tak rozhodně musíme zmínit, že v nabídce mnoha výrobců najdeme velké množství pohovek s úložným prostorem.

Jestli hledáte způsob, jak u sebe doma ušetřit trochu drahocenného místa, tak doufáme, že vám tyto rady a tipy přišly vhod.