Načítání

Zadejte hledaný text

Rekonstrukce a bydlení

Čistá domácnost je mimořádně důležitá

Věděli jste, že valná většina lidí může druhé hodnotit podle jejich domácnosti. Samozřejmě, že než lidé navštíví vaši domácnost, tak už si o vás něco myslí. Právě čistota / nečistota vašeho domova by však jejich smýšlení o vás mohla do značné míry změnit. Pokud tedy na někoho chcete udělat dojem (myšleno tak, že jej chcete oslnit u sebe doma), pak byste následujícím řádkům měli věnovat velkou pozornost.

Máte doma čisto?

Vše začíná už v předsíni. Právě ta je totiž tou úplně první místností, kterou vaše návštěva vidí. Proto je důležité jí věnovat velkou pozornost.  V předsíni by tedy mělo být vše hezky srovnané. Boty by měly být uschovány v botníku. Bundy a kabáty by měly být pověšeny na věšácích. A další věci by měly být uloženy v šatní skříni. Ano, takhle jednoduché to opravdu je. Samozřejmostí je to, abyste měli čistou podlahu, aby se nikde neválely věci, které tam nemají co dělat, a tak dále.

Předsíní to všechno začíná, ale rozhodně to v ní nekončí. Díky čisté a srovnané předsíni můžete získat plusové body. Také ostatní místnosti však musí být čisté a uklizené. Třeba na takové sedací soupravě by se nemělo válet vaše oblečení. A už vůbec by se kdekoliv nemělo válet vaše spodní prádlo, zejména pak to špinavé. Možná, že není správné, že si obrázek o člověku děláme právě na základě toho, jak to vypadá u něj doma. Ale ruku na srdce, právě dodržování pořádku o vás leccos vypovídá.

Vůně a zápachy

Když už očekáváte nějakou návštěvu, tak byste se rozhodně neměli pouštět do přípravy něčeho aromatického – v tomto případě myšleno smradlavého. Existuje řada pochutin, které sice skvěle chutnají, ale při přípravě dokáží pořádně zavánět. Těmto pochutinám byste se měli raději vyhnout. U majitelů koček by rozhodně mělo dojít k výměně steliva. Domácnost by tedy měla být voňavá, ale měla by být voňavá tak akorát. S vonnými tyčinkami a aromatickými svíčkami to tedy rozhodně nepřehánějte.

Teplota

Také teplota hraje velikou roli. Určitě nechcete, aby na sobě vaše návštěva musela mít několik vrstev oblečení. S teplotou je to ovšem poměrně složité. Pro někoho může být ideální teplota okolo 19°C – 20°C. Někomu dalšímu by však taková teplota mohla připadat příliš nízká. Volba té správné teploty tedy někdy může připomínat loterii.

Zanechat komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *