Načítání

Zadejte hledaný text

Ostatní

Udělej si sám vs. stěhovací firmy

Snad každý z nás se alespoň jednou v životě stěhoval. Někdo se spoléhal na sebe a své blízké. Někdo jiný využil služeb stěhovací firmy. My si v dnešním článku porovnáme právě tyto dva způsoby. Nebudeme zde psát, že jeden je horší než druhý. Pouze poukážeme na jejich plusy a mínusy. Finální rozhodnutí však necháme zcela na vás.

Balení menších věcí a manipulace s těmi většími

Začněme balením menších předmětů. Skleničky, talíře, příbory, drobná elektronika, interiérové doplňky, to vše je potřeba vložit do krabic nebo přepravek. Pokud tedy nechcete riskovat to, že se vám tyto věci nenávratně poškodí. Asi jen málokdo má doma zásoby beden, do kterých by naskládal všechny tyto „drobnosti“. Když se tedy rozhodnete, že nevyužijete služeb stěhovacích firem, tak máte v zásadě dvě možnosti. Tou první je, že obejdete svou rodinu, své přátele a své známé a zeptáte se jich, zdali nemají pár zbytečných krabic. Nebo budete tyto drobné věci převážet postupně, takzvaně na etapy. Tento postup ovšem není úplně možný ve chvíli, kdy se budete stěhovat z jednoho konce republiky na druhý.

Když se budete stěhovat, tak se pravděpodobně nevyhnete manipulaci s nábytkem a s velkými spotřebiči. Samozřejmě, že někdo žije v nájmu a všechny tyto věci patří majiteli nemovitosti. V takovém případě máte o starost méně, minimálně do doby, než si budete muset vybavit své nové hnízdečko. Při manipulaci s pohovkou, s kusy nábytku nebo s lednicí budete potřebovat pomoc. V případě, že se můžete obrátit na příbuzné a známé, tak je to pouze a jen dobře. Pokud ne, pak si musíte poradit jinak. Můžete zkusit oslovit náhodné kolemjdoucí, zdali by vám nepomohli. Nebo se můžete obrátit na stěhovací firmu.

Také přeprava věcí, pokud nevlastníte větší auto, představuje obrovskou komplikaci. Například taková lednička se vám do vašeho osobáčku vejde jen stěží. Bez užitkového vozu se zkrátka neobejdete.

Bílý pickup, který je naložen matracemi nejrůznějších barev

Před finálním rozhodnutím si vše promyslete

Se vším, co jsme na předchozích řádcích zmínili, vám stěhováci pomohou. Rozhodně se nejedná o firmy, které přijedou až ve chvíli, kdy máte vše uloženo v boxech a přepravkách. Samozřejmě, že takovým firmám musíte za jejich služby zaplatit. Je však nutné zmínit, že přepravky, boxy a krabice si také musíte nějakým způsobem obstarat. A užitkový vůz, pokud jej nevlastníte, si rovněž musíte od někoho půjčit. A ten někdo vám jej asi taky nepůjčí jen tak. Vždy je tedy dobré si srovnat všechna pro a proti.

Tipy na závěr

V případě, že hledáte nějakou stěhovací firmu, tak se můžete podívat na naše tipy. Prvním tipem jsou stěhováci z Prahy, kteří zajišťují stěhování nejen po Praze, ale rovnou po celém Česku, potažmo i po celé Evropě. Druhým tipem je stěhovací firma z Brna, jež vám pomůže jak se stěhováním bytu, tak například i se stěhováním kanceláře. A rovněž dokáže zajistit i mezinárodní přepravu / mezinárodní stěhování.          

Zanechat komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *