Načítání

Zadejte hledaný text

Ostatní

Sektorový, či standardizovaný nábytek, který si vybrat?

Ať už zařizujete obývací pokoj, kuchyň, dětský pokoj, nebo předsíň, tak určitě řešíte, že mít sladěný celý pokoj, aby designově působil celistvě, vypadal skvěle a cenově byl dostupný, není až tak jednoduché. Na trhu se vyskytují tisíce možností, jak si jednotlivé pokoje zařídit. Na trhu se kromě standardních kusů a sestav nábytku čím dál více objevují sektorové sestavy nábytku. 

Co je to sektorový nábytek

Sektorový nábytek je nábytek, který vám umožňuje celý pokoj sestavit z jednotlivých sektorů, nezáleží na tom, zda zrovna zařizujete obývací pokoj, kuchyň nebo jídelnu. Většina prodejců nabízí konkrétní sestavy nábytku pro ložnice, obýváky, kuchyně, dětské pokoje a jídelny. 

Při navrhování pokoje máte dvě možnosti. Buďto si objednáte celý pokoj, který sladíte v jednom stylu nábytku nebo si pokoj vytvoříte na části. Nejprve si vyberete jen některé části a zbylé doobjednáte až později. Nezapomeňte na to, že nábytek musí k sobě ladit a vždy je lepší se zeptat prodejce na jeho názor, nebo někoho z rodiny. Výhodou je, že výrobců nábytku je u nás opravdu velké množství, a proto je velmi snadné si vybrat variantu, který vám zařídí komfortní a útulný domov.

Jaké jsou výhody sektorového nábytku

Jestli jste pozorně četli předchozí odstavce, tak jsou vám výhody jasné. Nejdůležitější výhodou je, že jej můžete skládat podle svých představ a máte jistotu, že bude celý pokoj v jednotném stylu. Často jsou rovnou i dané sestavy v několika rozměrech, aby vám doma sedly prakticky na míru. A v neposlední řadě jde o možnost dokupování dalších kusů nábytku v budoucnu. To se hodí když chcete v danou chvíli platit méně a až později přidávat případně další kousky. Například teď si pořídíte obývací stěnu a jestli vám tolik úložného prostoru nebude stačit, tak si dokoupíte ještě komodu ve stejném stylu ze stejné kolekce sektorového nábytku. 

Jaké jsou naopak nevýhody sektorového nábytku?

Velkou nevýhodou je cena. Celkově bývají dané kolekce dražší. Tím, že se jedná o individuálnější řešení, tak se to bohužel promítá do ceny. Výrobcům vznikají větší náklady na každý kus nábytku a je třeba s tím počítat. Naštěstí rozdíl nebývá až tak dramatický, jako je tomu jako u výroby na míru u stolaře. 

Další nevýhodou je větší estetické cítění kupujícího. Ikdyž jsou jednotlivé kousky v jednotném stylu, tak vždy je riziko toho, že věci nakombinujete tak, že to dohromady nebude vypadat nejlépe. Proto si raději při sestavování sektového nábytku nechte poradit i další osobou. 

Z jakých částí se může skládat?

V případě obývacích pokojů jsou to zpravidla obývací stěny složené z několika volně stojících, nebo závěsných skříněk, televizního stolku, doplněné o police a komody. U kuchyní jsou to sestavy kuchyňských linek se závěsnými i dolními skříňkami, včetně kuchyňské desky a v některých případech i spotřebiči. V dětských pokojích a ložnicích jsou to postele se šatními skříněmi a nočními stolky. Variací je hodně a každý výrobce se snaží svou nabídku ještě oživit dalšími prvky.  

Shrnutí

Sektorový nábytek můžeme doporučit každému, kdo plánuje pokoj a nemá ještě jasno, jaká bude konečná podoba pokoje. Jestli bude časem přikupovat další kusy nábytku. Potom je ideální sektový nábytek, protože tímto máte minimálně zaručený stejný styl nábytku v celém pokoji. Naopak pokud máte naprosto jasno, jakým stylem a v jakém rozměru chcete mít nábytek, tak je lepší ušetřit a koupit standardizovaný nábytek.

Zanechat komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *