Načítání

Zadejte hledaný text

Ostatní

Meat Design 2019: Festival designu, který byste si neměli nechat ujít

Ostrava se v poslední dekádě stala slavnou díky hudebním festivalům, které zcela po zásluze dosáhly mezinárodní úrovně. Není tedy divu, že do Moravskoslezské metropole každoročně přijíždějí fanoušci z nejrůznějších koutů světa. V areálu Dolních Vítkovic se však nekonají pouze hudební akce, ale také nejrůznější workshopy a přednášky. My si v dnešním článku blíže představíme Meat Design Ostrava. Tento festival, ačkoliv není věnován hudbě, tak je plný inspirace, nápadů a autorské tvorby. Velkou část programu tvoří právě výše zmíněné přednášky a workshopy. Hned na pěti různých „stagích“ se budou střídat odborníci produktového a interiérového designu.

Tento svátek designu letos napíše už své páté pokračování. A rozhodně lze předpokládat, že se 22. až 24. listopadu máme na co těšit. Ty nejaktuálnější informace najdete nejen na webových stránkách festivalu, ale také na jednotlivých sociálních sítích.

Nebude chybět soutěž

V rámci Meat Design 2019 proběhne multioborová soutěž studentských prací, která bude zaměřená na kvalitu prezentace díla. To znamená, že se nebude hodnotit pouze samotný výtvor, ale také schopnost, s jakou autoři dokáži sdělit myšlenku onoho díla. O vítězi pak nerozhodnou návštěvníci, ale odborná porota, kterou povede přední osobnost českého designu.

Zúčastníme se?

Samozřejmě, že ano. Minulé ročníky jsme si nechali ujít, ale na ten letošní určitě zavítáme. Sice půjde o naši první účast, ale pevně doufáme a věříme, že nebude tou poslední. Zároveň bychom nebyli vůbec překvapeni, kdyby si pořadatelé na ten jubilejní ročních přichystali nějakou pecku. Ať už v podobě mimořádného řečníka, případně něco, co pravidelní návštěvníci festivalu dosud neviděli. Tak snad se to všechno už brzy dozvíme. Koneckonců je ten nejvyšší čas, když vstupenky jsou již v prodeji.