Načítání

Zadejte hledaný text

Obývací pokoj

Výhody a nevýhod rohových pohovek a sedacích souprav

V dnešním článku se podrobněji zaměříme na rohové sedačky a pohovky. Řekneme si něco o jejich plusech a mínusech. Kromě toho si povíme i něco málo o konkrétních typech rohových pohovek a sedacích souprav.

O sedacích soupravách, pohovkách a gaučích se velmi často můžete dočíst, se tvoří srdce obývacího pokoje. My s tímto tvrzením samozřejmě souhlasíme. Zkuste si například představit obývák bez sedačky. Například takové sledování televize by rázem vypadalo úplně jinak.

Výhody rohových pohovek a sedaček

Tou největší výhodou je bezesporu počet míst k sezení. Těch je totiž většinou o poznání více než u rovných pohovek. Existují samozřejmě výjimky. Některé rohové pohovky jsou koncipovány tak, že mají delší a kratší stranu. A tato kratší strana obvykle neslouží jako plnohodnotné místo k sezení. Dá se na něm sedět, to zase ne, že ne, ale není to úplně optimální. A to z toho důvodu, že kratší strana většinou není opatřena zádovou opěrkou.

Další předností může být úložný prostor, ačkoliv ten nabízí i rovné pohovky, gauče a sedačky. U těch rohových však může být o něco větší. Ačkoliv může být i naopak menší. V tomto případě vždy záleží na konkrétním modelu. Je tedy otázkou, zdali by tento bod měl být zařazen mezi výhodami.

Také orientace samotného rohu může představovat plus. Řada výrobců totiž nabízí modely, které mohou mít roh orientován jak na levou, tak na pravou stranu. Díky tomu nemusíte s koupí nové pohovky reorganizovat celý obývací pokoj.

Nevýhody rohových pohovek a sedaček

Jestliže tou největší výhodou byl počet míst k sezení, tak největším úskalím mohou být rozměry rohové pohovky. Tím pádem se tento druh nábytku rozhodně nehodí kamkoliv. Jsou samozřejmě modely, které se vejdou i do menších bytů, větší varianty jsou však určeny pouze do velkých obývacích pokojů. Před koupí rohové pohovky je tedy důležité si vše dobře změřit. V garsonkách a malých bytečcích vše měřte raději vícekrát.

Typy rohových pohovek a sedaček

O jednotlivých typech se zmíníme pouze letmo. Koneckonců už zde byla řeč třeba o rohových pohovkách s úložným prostorem. Některé pohovky mají funkci rozkládání, takže klidně mohou plnit i funkci postele. Dále máme například pohovky s bočními opěrkami a pohovky bez těchto opěrek.

Nejen rohové sedačky a pohovky bychom mohli dělit podle celé řady znaků. Jedním z těchto poznávacích znaků může být třeba materiál. Dalším zase možnost / nemožnost rozkládání.

Zanechat komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *