Načítání

Zadejte hledaný text

Obývací pokoj

Na co nezapomenout při výběru obývací stěny

Pokud vám váš domov nepřipadá atraktivní, necítíte k němu žádné pozitivní emoce, tak v něm logicky nemáte tendence trávit čas. ale to je špatně. Domov by měl být oázou klidu každého. Proto je otázkou číslo jedna, jak jej udělat atraktivní? Náš návrh, jak už z názvu článku vyplývá je zaměřit se na obývací pokoj.  

V této místnosti tráví rodiny nejvíce času a proto je potřeba si ji vytvořit k obrazu svému. Jistým standardem je dnes již plochá velká televize, jako středobod místnosti. Ale často zapomínáme na prostor kolem ní. Tím bývá obývací stěna, případně různé variace nábytku, jako jsou televizní stolky, či komody, které ji nahrazují. V tomto článku se podíváme na to, čemu se vyvarovat při výběru nové a jak zútulnit svůj obývací pokoj k nepoznání. 

Jděte do laminátových skříněk

Již několik let je tento trend stále populárnější, a proto je nyní k dispozici nepřeberné množství laminátových skříněk a variací. Během let jsme se postupně dostali od čistě dřevěného nábytku k jednoduchému stylu MDF desek v kombinaci s dřevem, kovem, či plastem. Právě výhoda laminátových skříněk je jejich jednoduchá zpracovatelnost a z toho vyplývající široká nabídka velkého množství rozměru, barev i dekórů.

Sektorová, či standardní obývací stěna?

Mnoho lidí si pokládá otázku, zda si raději pořídit standardizovanou variantu obývací stěny, kde je předem vše jasně nalajnované a koupí si jednoduše přesně stěnu do svého prostoru, tak aby tam sedla a líbila se jim. Druhá skupina raději dává přednost sektorovým variantám, kde si nakombinují jednotlivé kusy nábytku podle sebe.

Standardizovanou variantou určitě nic nezkazíte. Určitě si dějte záležet na výběru jednotlivých variant, abyste si našli takovou, která vám rozměrově i barevně naprosto sedí. Tím, že je na trhu tak velký výběr, tak není nutné dělat moc velké kompromisy, tak jak to bylo dříve. 

Oproti tomu sektorová varianta je trochu složitější na výběr. Přestože spousta lidí nejdříve hledá standardizovanou variantu, která by jim seděla, nakonec skončí u sekterové varianty. Důvod je jednoduchý, volnost výběru je k nezaplacení. Vytvoříte si tímto způsobem skutečně unikátní obývací pokoj podle vašich představ. Samozřejmě musíte dbát na to, aby vámi vytvořená kombinace dávala hlavu a patu a jednotlivé kusy nábytku nekazily dojem z místnosti. 

Jakou kombinaci barev zvolit?

Barvy jsem nejsložitější otázkou tohoto článku. Pokud máte k dispozici bytového designéra, tak je lepší se s ním poradit, jakou kombinaci barev můžete použít ve vztahu k barvě podlahy a zdí. Obecně doporučujeme spíše teplé barvy. Cílem obývacího pokoje je vytvořit teplo domova a právě teplé barvy v kombinaci s dřevitým stylem skříněk tento pocit nabízejí. 

V posledních letech se začíná experientovat s kombinacemi světlých barev, ať už bílou obývací stěnou s černými prvky, tak dvěvitými variantami s antracitovou. Pro stále více populární vintage styl se navíc kombinuje dřevo ve své přirozené barvě s černým kovem. Podobně tak se můžete pustit i do opačného extrému a to je tmavší varianty s prosklenými dvířky skříněk, které zevnitř podsvítíte barevnými led pásky. Tento styl vypadá večer naprosto skvěle a známí vám ho budou závidět.

Zanechat komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *