Načítání

Zadejte hledaný text

Obývací pokoj

Konferenční stolek je nepostradatelným kusem nábytku

Konferenční stolek je (spolu se sedací soupravou) nedílnou součástí každého obývacího pokoje. Nejenže slouží jako odkládací plocha, ale jeho absence dokáže vzbuzovat nechtěné pocity u vás a u lidí, které si k sobě domů pozvete. Ptáte se proč? Je to z toho důvodu, že si vaši hosté nebudou mít kam položit hrníček s kávou, skleničku s vínem, případně svůj mobilní telefon. Takzvaný konferák tedy napomáhá dotvářet celkovou atmosféru místnosti, a když ho vaše návštěva vidí, tak okamžitě ví, že o ni bude dobře postaráno.

Dodržujte „bezpečnou“ vzdálenost

Je to myšleno v tom smyslu, abyste na sebe jednotlivé kusy nábytku nepěchovali. Mezi konferenčním stolkem a sedací soupravou musí být dostatek místa, aby bylo možné bezpečně a pohodlně projít. Mezi interiérovými designéry a bytovými architekty se mluví o vzdálenosti okolo 80-ti centimetrů.

Mate malý obývák? Pořiďte si menší nábytek

Nedostatek prostoru trápí především obyvatele a vlastníky městských bytů. Ti často bojují s nedostatkem podlahové plochy a veškerá rozhodnutí ohledně koupě nábytku musí pořádně zvážit. Jedním z takových rozhodnutí je například to, jestli se do menších obývacích pokojů více hodí standardní sedačka nebo ta rohová. Rohová sedací souprava sice nabízí větší počet míst k sezení, nicméně do malých místností se příliš nehodí. Působila by rušivě, celou místnost by opticky zmenšovala a navíc by zabírala značnou část prostoru.

Víme, že tento článek není věnován pohovkám a sedacím soupravám, ale totéž, co platí pro ně, tak lze říci i o konferenčních stolcích. Ty větší sice mají více šuplíků a přihrádek, a tím pádem i více úložného prostoru, ale do malého obývacího pokoje ani tak příliš nepasují.

Kulatý nebo hranatý? Na tom příliš nesejde

V případě, že se chcete řídit nejaktuálnějšími módními trendy, tak si pořiďte kulatý konferák. Oblé tvary jsou totiž hitem letošního roku. Každopádně je lepší, když se řídíte svými vlastními pocity a nábytek nekupujete pouze s ohledem na to, co právě letí. A koneckonců je jen otázkou času, kdy jeden módní trend pomine a nahradí ho jiný.

Pokud si nevíte rady a nemůžete se rozhodnout, jakému konferenčnímu stolku dáte nakonec přednost, pak dobrým pomocníkem může být takzvané pravidlo spojování stejných tvarů. To spočívá v tom, jak už samotný název napovídá, že stejné tvary přiřazujete k sobě. Jestliže tedy máte například kulaté stropní osvětlení, potom kulatým konferenčním stolkem nic nezkazíte.