Načítání

Zadejte hledaný text

Ložnice

Toaletní stolky – kus nábytku, který je zde s námi již více než 300 let

Tento článek je určen všem ženám, které o sebe rády pečují. Řeč totiž bude o toaletních stolcích. U tohoto kusu nábytku se slečny, ženy a dámy zkrášlují, aby se co nejvíce líbily svým drahým polovičkám. Historie takzvaných toaletek se začala psát v průběhu 17. století. Respektive se v daném století začala tvořit historie toaletních stolků, jak je známe dnes. Nicméně už ve starověkém Egyptě měly ženy dřevěné krabičky a krabice, ve kterých byly uloženy a uschovány nejrůznější parfémy a mastičky. Dá se tedy říci, že toaletní stolky jsou tady s námi již několik tisíc let, ačkoliv dlouhou dobu nevypadaly vůbec jako stolky.

Jestliže první toaletní začaly vznikat v 17. století, tak již o několik desítek let později se tento nábytek stal jakýmsi symbolem prestiže a společenského postavení. Na přelomu 18. a 19. století už dokonce vznikaly stolky, které byly inspirovány nejrůznějšími vlivy a styly. Již v této době tedy byla nabídka opravdu pestrá.

Z minulosti do současnosti

Ze starověku, středověku a novověku se však pojďme vrátit zpátky do současnosti. Možná to tak nevypadá, ale toaletní stolky vám dokáží udělat pořádek ve vaší koupelně. A to i přes fakt, že tento kus nábytku je nejčastěji k nalezení v ložnici. V koupelně byste toaletní stolek našla jen výjimečně. Pokud však toaletku nemáte, tak dost možná znáte situace, kdy jednotlivé kosmetické přípravky jsou všemožně „poházeny“ právě v koupelně. A občas to nepůsobí úplně dobře. Samozřejmě, že když máte nějaký luxusní parfém, tak se možná ráda pochlubíte. V základě by však kosmetika měla být uložena na jednom místě.

Líčení a zkrášlování se u toaletního stolku má oproti líčení a zkrášlování u koupelnového zrcadla jednou velikou přednost. A sice tu, že u toho můžete klidně sedět, což v koupelně většinou tak úplně nejde, pokud tedy v zrcadle chcete vidět to, co právě děláte. Právě koukání do zrcadla je v průběh líčení hodně důležité. Jinak by totiž celkový výsledek mohl být doslova dechberoucí, a to nemyslíme v dobrém slova smyslu.

Toaletní stolek jako nedílná součást ložnice

V dnešní době nalezneme na trhu toaletní stolky všemožných barev a stylů. Některé jsou vyrobeny z masivu, u jiných se sáhlo po laminu. Některé jsou obyčejnější a levnější, jiné stojí skoro stejně jako nové auto. Všechny však plní ten stejný účel. Mají vám v ložnici vytvořit maličký kousek ráje. V případě, že o sebe ráda dbáte, což určitě ano, pak by toaletní stolek rozhodně neměl chybět ve vaší ložnici.

Zanechat komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *