Načítání

Zadejte hledaný text

Kuchyň a jídelna

Užitečné spotřebiče současnosti

Bez celé řady spotřebičů si dnešní život nedovedeme vůbec představit. Řeč je například o lednici, o sporáku nebo o mikrovlnné troubě. Existuje však i řada spotřebičů, bez kterých se v životě obejdeme. Objedeme se bez nich, ale je pravda, že nám náš čas dokáží opravdu zpříjemnit. V dnešním článku se podíváme na zoubek právě těmto pomocníkům. Řeč však nebude například o televizi, kterou už spousta lidí považuje za zbytečnou. My si představíme spotřebiče, které své uplatnění naleznou zejména v kuchyni.

Sušička ovoce

Pojmenování sušička ovoce asi není úplně správný, protože tento spotřebič dokáže pracovat rovněž se zeleninou, popřípadě s houbami. Sušička dělá v krátkosti a jednoduchosti to, že z potravin odpařuje vodu. Právě voda je častokrát zdrojem plísní a bakterií. Jejím odvedením tak dosáhnete toho, že potraviny bude možné konzumovat po delší dobu. Občas i objevíte chutě, o kterých jste do té doby nemuseli mít ani tušení.

Kávovar

Věděli jste, že existují kávovary, které dokáží najednou připravit i více než 5 šálků kávy? Pokud by k vám tedy dorazilo větší množství hostů, tak se právě takový kávovar může stát nepostradatelným pomocníkem. Obrovskou předností většiny kávovarů je to, že vám dokáží připravit hned několik druhů kávy. Nevýhodou kvalitnějších kávovarů je ovšem jejich pořizovací cena, která je někdy docela dost vysoká. Zásluhou takzvaných automatických kávovarů se vytratí i celý rituál přípravy kávy. V tomto případě je potřeba zmínit, že umletí kávových zrn v ručním mlýnku má zkrátka něco do sebe. A káva z moka konvičky je občas lepší, než jakou dokáže připravit leckterý kávovar.

Elektrický gril

Jen stěží si lze představit osobu, která by neměla ráda grilování. Zejména pak, když vezmeme v úvahu, že grilovat se dá nejen maso. Grilování a barbecue je nedílnou součástí letních měsíců. Jakmile udeří podzim a zima, tak se nám venku už zas tak moc vysedávat nechce. Právě zde se o slovo může přihlásit elektrický gril. Díky němu si přípravu pochutin můžete dopřát v jakémkoliv ročním období. Navíc ho můžete mít přímo ve své kuchyni. A potraviny, které jsou připraveny na elektrickém grilu, jsou zdravější než potraviny, které připravíte na grilu na dřevěné uhlí. Mínusem je jejich velikost, tyto grily jsou totiž poměrně malé. Ačkoliv to je nevýhoda pouze při přípravě většího množství pokrmů. Co se týče skladnosti, tak jsou rozměry naopak předností.

Zanechat komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *