Načítání

Zadejte hledaný text

Dětský pokoj

Magnetická barva: co to je a kam se hodí?

Bílá zeď s růžovými písmeny

Jak už samotný název napovídá, magnetická barva dokáže z jakékoliv stěny vytvořit magnetickou tabuli nebo nástěnku. Trik je ve feromagnetických částečkách, které jsou v barvě obsaženy. U klasické nástěnky jste limitováni jejími rozměry. Magnetická barva tento neduh odstraňuje a jediné, co vás omezuje, tak je velikost místnosti.

Kam s ní?

Pokud se ptáte, kam s magnetickou barvou, tak přímo skvěle se hodí například do dětského pokoje. Vaše ratolesti si budou mít kam vystavit své umělecké výtvory, plakáty nebo fotky. Navíc taková „kouzelná“ stěna dokáže na chvíli zabavit nejen vaše andílky, ale i jejich kamarády.

Své využití najde také v pracovně, kde si můžete tímto způsobem vylepšit třeba zeď nad pracovním stolem. Díky tomu budete mít důležité poznámky stále na očích.

Jakou má tato barva BARVU?

Magnetická barva je nejčastěji tmavě šedá nebo černá, což jsou odstíny, které se do dětského pokoje zrovna dvakrát nehodí. Ale nemusíte mít vůbec žádný strach a sami se za chvíli přesvědčíte, že na tom vlastně vůbec nesejde. Tmavě šedý základ je totiž možné přetřít libovolnou barvou.  Jen je potřeba mít na paměti, že s každou další vrstvou nátěru klesá onen magnetický účinek. Stěna tedy nebude „kouzelná“ navěky.

Co je dobré vědět, než s magnetickou barvou začnete vůbec pracovat?

Podklad musí být očištěn od prachu a mastnoty. Povrch by měl být rovný a hladký. Barvu je vždy potřeba dostatečně rozmíchat, aby se kovové částečky dobře rozmělnily. V ideálním případě je dobré nanést alespoň tři vrstvy nátěru, přičemž první dva se nechávají schnout minimálně po dobu čtyř hodin. Po nanesení poslední vrstvy se obrňte trpělivostí a vyčkejte alespoň dvacet čtyři hodin.   

Na závěr se ještě zmíníme o samotných magnetech. Rozhodně dejte přednost neodymovým magnetům před feritovými, které jsou poměrně slabé a na stěně příliš dobře nedrží.