Načítání

Zadejte hledaný text

Dětský pokoj

4 důvody, proč do dětského pokoje pořídit vyvýšenou postel

Vyvýšené postele se čím dál častěji objevují v dětských pokojích. Není se co divit, níže je koneckonců popsána hned čtveřice důvodů, proč byste tento druh postele měli svému dítěti pořídit i vy. Samozřejmě, že důvodů bychom sepsali i více, ale shrnuli jsme vám ty, které jsou podle nás nejzásadnější.

Proč tedy koupit vyvýšenou postel?

Vyvýšené postele plní podobnou roli jako patrové postele pro děti. Oba typy těchto dětských postelí toho dokáží nabídnout poměrně dost, ačkoliv zabírají relativně malou podlahovou plochu. To je skvělé zejména v malých dětských pokojích. V případě těchto postelí tedy dochází k efektivnímu využití prostoru. U vyvýšených postelí to může znamenat například to, že na jednom místě má dítě umístěno nejen samotné lůžko, ale také skříně, poličky a další úložné prostory.

Váš andílek se může cítit bezpečněji, když mu pořídíte právě vyvýšenou postel. Nemusí se bát například strašidel pod postelí. Navíc má lepší přehled o tom, co se v pokoji děje, vše totiž může sledovat z větší výšky.

Tento bod možná bude pro někoho znít malinko neuvěřitelně, ale k některým vyvýšeným postelím si lze pořídit skluzavku. A můžete si být jistí, že taková postel se skluzavkou se hned tak neomrzí.

Moderní vyvýšené postele jsou opravdu zdařilé. Kombinují veselé barvy, takže pomáhají dotvářet celkovou atmosféru dětského pokojíčku. Po chvíli hledání a brouzdání najdete postele, nejrůznějších podob a barev. Některé se perfektně hodí do holčičího pokoje, jiné zase do toho klučičího.

Co by vás teoreticky mohlo malinko znejistit?

Samozřejmě, že jednotlivé plusy jsou do určité míry vykompenzovány mínusy těchto postelí. V případě postele, která není neobvykle vysoká, si dítě jednoduše lehne a spí. U vyvýšených postelí to ovšem tak jednoduché není. Dítko musí překonat určitou překážku, může to být žebřík, mohou to být také schody. Je tedy potřeba být obezřetný. V ideálním případě prckovi vysvětlit, aby rozhodně nijak nepospíchal.

Vyvýšené postele jsou v ledasčem podobné jako patrové postele. Na relativně malé podlahové ploše toho dokáží hodně nabídnout. Tím pádem se tyto varianty dětských postelí skvěle hodí zejména do menších pokojíčků. Na druhou stranu se děti musí naučit obezřetnosti a opatrnosti. Ale to samozřejmě není nadlidský úkol.

Zanechat komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *