Načítání

Zadejte hledaný text

Dětský pokoj

3 tipy pro vybavení dětského pokojíčku

Dětský pokojíček je místností, která v průběhu let projde nejrůznějšími obměnami. Na úplném začátku je potřeba zařídit pokojíček pro miminko. Tím pádem nesmí chybět například dětská postýlka. Jak miminko roste, tak jsou zapotřebí další a další věci. Nakonec se dětská postýlka musí dát úplně pryč. Stejně tak se v pokojíčku může objevit hrací koutek, stoleček, u něhož si váš andílek může malovat a různě tvořit. S přibývajícím věkem je čas na první pracovní stůl. Nakonec se z dětského pokojíčku stane útočiště vašeho puberťáka. My se v dnešním článku zaměříme především na pokojíček dítek v předškolním a raném školním věku.

Vyvýšená postel

Vyvýšené postele jsou skvělé v tom, že v pokojíčku dokáží ušetřit poměrně dost místa.  Prostor pod samotnou postelí může být vyhrazen kupříkladu pro pracovní stůl, popřípadě pro nejrůznější skříňky a úložné prostory. Jen je důležité, aby dítko bylo opatrné při lezení na postel a při slézání z ní.

Pracovní / psací stůl

Šírka takového stolu by měla činit alespoň 120 centimetrů, pokud je to samozřejmě možné. V optimálním případě by měl být umístěn blízko okna. Nezbytností je také kvalitní osvětlení. Nedílnou součástí dětského psacího stolu by tedy měla být lampička.

Úložný box na hračky

Když si dítě začne naplno hrát, tak dokáže udělat docela pěkný nepořádek. Díky úložnému boxu na hračky bude váš prcek přesně vědět, jaké místo je vyhrazeno právě hračkám, se kterými si aktuálně nehraje. Ale ani tak asi nelze úplně očekávat, že si dítě po sobě dokonale uklidí.

Samozřejmě, že podobných nápadů a tipů by se daly vyjmenovat desítky. My jsme vám v tomto článku blíže představili a blíže popsali tipy, které jsme považovali za nejlepší a nejrelevantnější.

Zanechat komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *